Корисні посилання

  • вчителям у викладанні інформатики з 2 по 11 клас;
  • учням знайти матеріали для підготовки до олімпіад з інформатики та ОТ, інформаційних технологій, турніру з інформаційних технологій
Навчальний сайт з інформатики "Інфознайка" допоможе дітям вивчати інформатику у незвичайний спосіб. Тут розміщено матеріали для всіх уроків інформатики, додаткові матеріали (мультфільми, Інтернет-статті, відеоматеріали, цікаві завдання, матеріали для підготовки до олімпіад тощо)

Мабуть, залучаючи своїх вихованців до участі у черговому веб-квесті, ви не раз задавали собі питання:
  • Як створити власний веб-квест?
  • Що для цього потрібно знати?
  • Які інструменти для цього використати?
Тому сайт "Планета веб-квестів" пропонує до вашої уваги ряд публікацій, презентацій та відеоматеріалів, які дадуть вичерпні відповіді на ці запитання, а також запрошує учнів до участі у цікавих веб-квестах. 

Якщо вам для уроку необхідна інформація про відомого вченого математика, інформатика. фізика, хіміка, біолога чи географа, то її можна знайти на сайті "Видатні особистості", який створили учні Новопетрівської ЗОШ спільно з учнями Новоодеської гуманітарної гімназії.

Міністерство освіти і науки України

Миколаївський інститут післядипломної педагогічної освіти

Сайт Малої академії наук

Нормативну базу для вчителя інформатики, матеріали для кабінету інформатики, інформацію про конкурси, турніри та олімпіади, матеріали обласних конкурсів ви зможете знайти на сайті "ІТ-МОІППО", який створила лабораторія інноваційного розвитку та дистанційного навчання Миколаївського обласного інституту педагогічної післядипломної освіти

Конспекти уроків, презентації, практичні та контрольні роботи ви зможете знайти на сайті "Все на урок інформатики"

На сторінках сайту "Інформатика для всіх" ви знайдете матеріали на підтримку вивчення інформатики у 9-11 та 5-6 класах школи за підручниками авторського колективу Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А.,Шакотько В.В.

Вільне та відкрите програмне забезпечення в освіті

На Інтернет-порталі організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді навчальних закладів України (e-olimp) Ви зможете тренуватися розв’язувати задачі з програмування, брати участь в змаганнях із спортивного програмування.

Спільнота "Інформатика у 5 класі (а також 6 та інших класах)" створена для професійного спілкування вчителів, які в 2013-2014 н.р. розпочали викладати інформатику у 5-х класах та тих, хто вже має досвід викладання інформатики


Cайт проекта "Школа программиста" создан для повышения у школьников уровня программирования и способностей, направленных на решение олимпиадных задач. Сайт содержит архив задач по олимпиадному программированию со встроенной проверяющей системой. Уровень представленных здесь задач значительно легче задач, расположенных на подобных площадках. Поэтому большинство задач возможно решить после одного года обучения программированию. Средняя сложность задач немного ниже уровня задач районных олимпиад, что позволяет успешно готовиться к ним, решая задачи здесь. Сайт ориентирован на преимущественно школьную аудиторию.

Интернет-издание “Блог Imena.UA” – это площадка для обмена информацией о технологиях, которые меняют жизнь. В центре нашего внимания прорывы в науке и медицине на стыке с сетевыми технологиями, значимые достижения техники и успехи в бизнесе. Мы живём в будущем, которое уже наступило, делимся с читателями знаниями о настоящем и прошлом, с пониманием готовимся к грядущим переменам.


Генератор дитячих ребусів

Cайт "Форум інформатиків України" пропонує вам стати одним із творців "нової доби" у розвитку шкільної інформатики - науки №1 в школі та світі. Ви зможете прийняти участь в форумі, звідки завантажите для себе багато корисного і ексклюзивного: розробки уроків, плани-конспекти, практичні роботи і тематичні атестації, програмне забезпечення та багато ін. Читаючи теми та дискусії і приймаючи в них участь, ви піднімете свій кваліфікаційний рівень, дізнаєтесь про всі нюанси викладання інформатики в школі, збільшите свої знання з інформатики.

Umaigra (UI) представляет собой интернет-проект дистационного обучения, основанный на многолетнем опыте Umapalata.com в разработке учебных программ для школ, предлагает новую онлайновую систему для создания, публикации и выполнения дидактических игр для детей. UI может быть легко интегрирован в основной учебный процесс в качестве дополнительного обучающего инструмента - игрового, и в то же время эффективного, который можно использовать как в школе так и дома, как индивидуально так и для группы учеников. UI предлагает широкие возможности в создании и использовании игр на различных языках, в различных предметных областях, для разных возрастных категорий. Он имеет простой и интуитивно понятный интерфейс. Позволяет публикацию и свободный обмен играми между преподавателями и учениками.


Он-лайн стіна Padlet допоможе вчителю пожвавити рефлексійний момент уроку, дізнатися думку про захід, створювати спільні обговорення та проекти тощо

Universinet - це ресурс, на якому Ви можете знайти кращі дитячі навчальні ігри; навчальні відео для дошкільнят не тільки займуть дозвілля дитини, але і допоможуть підготуватися до школи, пробудять у ньому цікавість і жагу знань; найактуальніші шкільні підручники; онлайн уроки доступні з будь-якого пристрою і в будь-якому місці, де є інтернет


Старт програмування/pascal - всього лише виклад власного досвіду для тих, хто тільки вирішив приступити до своєї першої програмі, а також для тих, у кого була спроба потрапити у світ Великого Коду, але щось не спрацювало на найпершому рівні.

Якщо Ви не любитель малювати і вирізати аплікації, а створити свою скрайб-презентацію дуже хочеться, раджу звернути увагу на цікавий онлайн-сервіс PowToon. Оскільки сервіс англомовний, то пропоную переглянути сайт "Мастер-класс "Скрайбинг. Как нарисовать презентацию"

20 образовательных каналов на YouTube

Сервіси для створення інфографіки Easelly та Creately 

Blender — бесплатный инструмент для профессионального рендеринга и создания анимации

Мастерская "Инфографика в работе с детьми" - Данная Мастерская позволит участникам освоить новые сервисы по визуализации информации, тем самым получив опыт по созданию инфографики. Это актуальное направление информационного дизайна, которое используется во всех областях. В ходе работы мы увидим,что инфографику можно использовать при работе с детьми на уроках, в том числе и в сетевых образовательных проектах

4 онлайн-сервиса для создания облака тегов и слов на русском языке

Интерактивный рабочий лист в Googledocs

Веб-сервисы для образования - На этой страничке собраны в группы  web-проекты WEB 2.0 которые можно эффективно использовать в образовательной деятельности и не только...

Блог "Освітній простір INFOсвіт" - матеріали для роботи методиста, вчителя, учня, конспекти уроків з фізики, інформатики, астрономії, ІКТ

Допомога інформатику від вчителя інформатики

Добірка сайтів з задачами з програмування:
E-olymp (e-olymp.com) Україна
Codeforces (codeforces.com) Росія
Topcodet (topcoder.com) Америка
Codechef (codechef.com) Америка
Hackerrank (hackerrank.com) Америка
Facebook Hacker Cup (facebook.com/hackercup/) Америка
Google Code Jam (code.google.com/codejam) Америка
Russian Code Cup (russiancodecup.ru) Росія
acmp.ru Росія
informatics.mccme.ru Росія
CodeCombat (codecombat.com) Америка
CodinGame (codingame.com) Америка
Empire of Code (empireofcode.com) Америка

Порадник вчителя інформатики початкової школи

У підготовці до Міжнародного конкурсу з інформатики та комп'ютерної вправності "Бобер" може стати у нагоді сайт http://jmathpage.com/, який містить близько 1000 різноманітних ігор на логіку, стратегію тощо.


Для створення хмари тегів можна скористатися веб-ресурсами: 
http://www.imagechef.com/
http://www.tagxedo.com/
http://www.wordle.net/
http://worditout.com/word-cloud/make-a-new-one
http://www.tagcloud-generator.com/
http://tagcrowd.com/
http://www-958.ibm.com/software/data/cognos/manyeyes/
http://tagul.com/login?redirect_to=/cloud/1

Проект «Про Інтернет» спрямовано на підвищення цифрової компетентності учнів українських шкіл. Навчальна частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів. Для вчителів — методичний посібник і практикум для проведення занять. Інтерактивна частина включає в себе гру та тестування, покликані оцінити рівень підготовки учня. За умови успішного проходження тестування учень нагороджується спеціальним сертифікатом Google.

ІКТ-освіта педагогів України - на цьому сайті ви можете навчатися самостійно за допомогою спеціально розробленої Бази Інтернет-ресурсів, а також пройти семінар, тренінг чи дистанційний курс за обраною темою.

CodeMonkey - мова програмування, яка переведе учнів від блочного програмування до коду


Компанія Google представила Chrome Music Lab - колекцію інтерактивних інструментів, яка дозволяє експериментувати з музикою прямо в браузері, причому не обов'язково Google Chrome.

Сайт Міши Коханича - технічна та методична сторона досвіду роботи в школі вчителем інформатики

http://goqr.me/ - генератор QR-кодів

Віртуальний тренажер зі складання персонального комп'ютера


http://onlinetestpad.com/ua - хороший конструктор онлайн-тестів, опитувань, кросвордів та логічних ігор. Можна створювати свої власні чи скористатися великим переліком готових

https://www.thinglink.com/ - це сервіс, що дозволяє створювати мультимедійні плакати, а іншими словами, «інтерактивні картинки», на які наносяться маркери. При наведенні на них може з'являтися будь-який мультимедіа контент.

http://puzzlecup.com/crossword-ru/? – фабрика кросвордів

http://www.rebus1.com/ua/index.php?item=rebus_generator&enter=1 – україномовний генератор ребусів

http://qrcoder.ru/ - QR-кодер

https://wordart.com/create - генератор хмари слів

https://www.tes.com/ - органайзер матеріалів, простір для розробки структури і проведення уроку, включення мультимедіа та текстових об’єктів, опитувань, веб-сторінок, файлів з комп’ютера чи гугл-диску.

https://www.pinterest.com – соціальна мережа, на тематичні дошки можна кріпити малюнки, вказівки на сайти чи відео, містить багато корисної інфографіки, цікавих ідей з інформатики та інших тематик 


https://www.plickers.com/ - Онлайн конструктор тестів для проведення масового одночасного опитування всього класу через смартфон вчителя. 

The Future - український освітній ресурс про новітні технології

10 КОРИСНИХ САЙТІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
1. http://osvita.ua/
2. http://nus.org.ua/about/ 
3. http://www.airo.com.ua/
4. https://base.kristti.com.ua/
5. https://www.ed-era.com/
6.https://www.eduget.com/uk/
7. http://d-academy.com.ua/majster-klasi
8. http://emap.mininuniver.ru/ab
9. http://www.lawhelp.in.ua/?info=57out?locale=ru 
10. http://education-ua.org/ua/

MangaHigh пропонує вчителям величезну кількість освітніх ресурсів на базі ігрового навчання з математики.

FunBrain: якщо ви шукаєте велику колекцію навчальних ігор, ви можете сміливо зупинитися на FunBrain. Тут вчителі можуть знайти для себе наочні захоплюючі і веселі посібники з математики і читання

Гра Interland

Quizizz - це весела, розрахована на багато користувачів гра-вікторина, яка дозволяє всім вашим учням працювати разом

еТренікі - це онлайн-конструктор навчальних тренажерів. Тут, за допомогою інтернет-браузера, ви зможете конфігурувати невеликі веб-додатки - тренажери. Кожен тренажер отримує на сайті унікальний код і доступний усім бажаючим. Вам залишається тільки поділитися посиланням.

Освітня платформа Леста - ми створюємо продукти і сервіси для вчителів, спрямовані на скорочення витрат часу на пошук навчальних матеріалів, підготовку до уроку, перевірку домашніх завдань, проведення перевірочних та контрольних робіт. В рамках курсів підвищення кваліфікації ми надамо вчителям наші найсучасніші методичні розробки, а також розповімо, як вони можуть бути впроваджені в практичну діяльність.

Блог Анни Мальованої "Інформатика"

Британська інформатика

WikiWhere - географічна гра для любителів подорожувати світом та змагатись

1 коментар: